Maddi Sıkıntıya Düşen Bu Duaları Okusun
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

(Lâ Ilâhe Illallâhül’azîm-Ül-Halîm Lâ Ilâhe Illallâhü Rabbül-Arş-Il’azîm Lâ Ilâhe Illallahü Rabbüs-Semâvâti Ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-Il-Kerîm.) (23)

Hadis-I Şeriflerde Buyuruldu Ki:

“İstiğfara Devam Eden, Her Sıkıntıdan, Her Dertten Kurtulur, Ummadığı Yerden Rızıklanır”

“Lâ Ilâhe Illallah Demek 99 Belâyı Defeder, En Aşağısı Sıkıntıdır.”

“La Havle Ve La Kuvvete Illa Billah Okumak, 99 Derde Devadır. Bunların En Hafifi Sıkıntıdır”

“Sıkıntıya Düşen Veya Borçlanan, Bin Kere “La Havle Ve La Kuvvete Illa Billahil Aliyyil Azim” Derse, Allahü Teâlâ Işini Kolaylaştırır.”

“Sıkıntılı Iken “Hasbünallah Ve Ni’mel-Vekîl” Deyiniz!”

“Sabah-Akşam İhlas Ve Muavvizeteyni [Iki Kuleuzüyü] Üçer Defa Oku! Bunlar, Bütün Belâları, Afetleri, Sıkıntıları Ve Istemediğin Şeyleri Giderir.”

“Bir Kimse, Sıkıntılı Zamanında On Defa,Hasbiyallahü Lâ Ilâhe Illâ Hüve Aleyhi Tevekkeltü Ve Hüve Rabbül Arşil Azîm’i Okursa, Allahü Teâlâ Üzüntüsünü Giderir.”

İmam-I Rabbanî Hazretleri, Her Türlü Zararlarından Kurtulmak Için Her Gün 500 Defa La Havle Vela Kuvvete Illa Billah Okur, Okumaya Başlarken Ve Okuduktan Sonra Yüz Defa Salevat-I Şerife Getirirdi. Sıkıntı duaları ve Allahu Teala sayesinde; sıkıntılı anlarda iç huzuru bulabilir, dara düştüğünüzde çıkış noktası görebilir, ferahlığa kavuşabilirsiniz. Maddi sıkıntıdan, korkulardan ve vesveselerden de kurtaran en etkili sıkıntı dualarını sizlerle paylaşıyoruz;

Sıkıntı Duası Sıkıntıdan Derten Kurtulmak Için Okunacak Dualar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git